MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği

Bizimle İletişime Geçin

Özel kurs ve okul açma danışmanlığı, kurumsal eğitimler hakkında fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçin.

Bizi Arayın

Özel Okul ve Kurs Açmak İçin Yangın Önlemlerinin Alındığına Dair Raporun Alınması

Özel okul ve kurs açılışı için MEB Özel Öğretim Kurumları yönetmeliğinde belirtildiği gibi açma koşullarını sağlayacak belgelerin temini gereklidir. Bu belgelerden biri de binada yangına karşı gerekli önlemlerin alındığına ilişkin itfaiye müdürlüğünden alınan rapordur.

Yangın merdivenlerinin ve yangın çıkış kapılarının yapıldığını, herhangi bir yangın tehlikesi durumunda öğrencilerin güvenle binadan çıkabileceklerinin belgelendiği itfaiye raporunu sizler için temin etmekteyiz. MEB standartlar yönergesine ve yönetmeliğe uygun bir şekilde başvuru işlemlerini tamamlamakta ve süreci takip etmekteyiz.

Binada yangın önlemlerinin alındığına dair raporu almanızı sağlayacak:

  • Yangın merdiveninin binaya eklenmesi,
  • Yangın çıkış kapılarının yaptırılması,
  • Yangın alarmlarının kurulması uygulamalarını da gerçekleştirmekteyiz.

Hem maliyet hem de zaman kayıplarından sizi kurtararak başvuru sürecinizin eksiksiz ve hızlı sonuçlanmasını sağlamaktayız. İlgili mercilere başvurarak itfaiye raporunu temin ederken başvuru dosyanızın eksiksiz olmasına dikkat etmekteyiz.

Tüm bu süreçler sonunda binanızın yangın önlemlerinin alındığına dair raporunuzu alarak en önemli başvuru adımlarından birini tamamlamaktayız.

Kurumunuz için gerekli raporların temin edilmesi için uzman danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

yangın önlemi raporunun alınması

Bina Sağlamlık Raporunun Alınması

MEB iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak için gerekli olan binanın sağlam ve dayanıklı olduğuna ilişkin teknik raporunun yönetmelik ve yönergelere uygun şekilde alınması.

Bina Sağlık Raporunun Alınması

Bina Çevresinin Sağlık Yönünden Uygun Olduğu Raporunun Alınması

MEB iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak için alınması gereken binanın ve çevresinin sağlık yönünden uygun olduğuna ilişkin raporun MEB yönetmelik ve yönergelerine uygun şekilde alınması.

Bina Çevresinin Sağlık Yönünden Uygun Olduğu Raporunun Alınması

Yangın Önlemlerinin Alındığında Dair Raporun Temini

MEB iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak için başvuruda gerekli olacak binada yangına karşı gerekli önlemlerin alındığına ilişkin itfaiye müdürlüğünden gerekli raporunun alınması.

Yangın Önlemlerinin Alındığında Dair Raporun Temini

Yaygın Merdiveni ve Yangın Kapıların Yaptırılması

MEB iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak için gerekli olan yönetmelik ve prosedürlerde yer alan yangın merdiveninin binaya ekletilmesi ve yangın kapılarının standartlara uygun şekilde yaptırılması.

Yaygın Merdiveni ve Yangın Kapıların Yaptırılması

Engelli Merdiveni veya Engelli Merdiven İnip Çıkma Cihazı Temini

MEB iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak için gereken yönetmelik ve yönergedeki şartlardan engelli merdiveni veya engelli merdiveni inip çıkma cihazının temin edilmesi.

Engelli Merdiveni veya Engelli Merdiven İnip Çıkma Cihazı Temini

Danışmanlık İçin Fiyat Bilgisi ve Teklif Al

Özel kurs ve okul açma danışmanlığı, kurumsal eğitimler ve koçluk hizmetlerimiz hakkında fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçin.