MEB Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği

Bizimle İletişime Geçin

Özel kurs ve okul açma danışmanlığı, kurumsal eğitimler hakkında fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçin.

Bizi Arayın

Okul Kurs Açma Kapama Devir ve Nakil

Ülkemizdeki eğitim ve öğretim faaliyetleri, devletin gözetim ve denetimi altında yürütülmekte olup; resmi, özel ya da gönüllü her türlü kuruluşun eğitimle ilgili faaliyetleri Millî Eğitim’in amaçlarına uygunluğu bakımından Bakanlığın denetimine tabidir. Bunun anlamı; eğitim merkezi, eğitim danışmanlığı, kariyer rehberliği, eğitim koçluğu, ödev merkezi, eğitim rehberliği adı altında veya herhangi bir ad belirtmeden faaliyet yürütenlerin tespit edilmesi halinde idari para cezası verilmekte ya da kapatılmaktadır.

MEB Danışmanlık ve Rehberlik

 • Kurum açılış işlemleri
 • Kapatma, devir, nakil ve kurucu değişikliği
 • Binanın uygun olup olmadığının tespiti
 • Binanın uygun hale getirilmesi için yapılacak iyileştirme, tadilat ve onarım planlaması
 • Kat yerleşim planı hazırlanması ve kontenjan tespiti
 • Kurum binası için gerekli raporların çıkartılması
 • Kurum açıldıktan sonra işleyişe yönelik yönlendirme ve danışmanlık
 • MEB tarafından yapılan rutin denetimlere hazırlık
 • Güncel mevzuat bilgilendirmesi
 • Personel atama işlemleri
 • Evrak takip ve öğrenci kayıt işlemleri
 • Öğrenci sertifikasyon
 • Kurum personel eğitimi
meb danışmanlığı

Size Özel Danışmanlık

Özel okul, muhtelif kurslar, motorlu taşıt sürücü kursları, özel öğrenci yurtları, özel öğretim kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri açmak için ihtiyacınız olan danışmanlık hizmetleri.

Süreç Yürütme

Tüm resmi prosedür işlemlerinin, gerekli belgelerin alınmasının ve başvurunun takibi; kurumun MEB standartlar yönergesine uygun hale getirilmesi.

Hızlı Sonuç Alma

Sizi yüksek maliyetlerden ve zaman kaybından kurtaracak uzman danışmanlık hizmetlerimizle MEB onayı alma sürecinizin hızlandırılması.

Açılış Sonrası Destek

Özel okul açılışından sonra ihtiyacınız olacak kurum işlerliği, kurum kapatma, devir, nakil ve kurucu değişikliği ile rutin yapılacak MEB denetimlerine hazırlık.

Danışmanlık Hizmetleri

Eğitim öğretim faaliyetleri yapan ancak kanuna uygun olarak kurum açma izni ile iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almayan yerleri kuran veya işletenlere brüt asgari ücretin 20 katı idari para cezasının uygulandığı düşünüldüğünde hem itibar kaybı olan hem de maliyeti yüksek bir durumun içine girmemek kurumların geleceği için önemlidir. Bu amaçla bizler de MEB danışmanlık firması olarak açma işlemleri, dönüşüm işlemleri, devir işlemleri, kapatma işlemleri başta olmak üzere kurumunuzun MEB onayı alması için gerekli olan tüm süreçleri takip etmekte, gerekli evrakları hazırlamakta, başvuruların takibini yapmaktayız.

Ek Hizmetler

Bina Sağlamlık Raporunun Alınması

MEB iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak için gerekli olan binanın sağlam ve dayanıklı olduğuna ilişkin teknik raporunun yönetmelik ve yönergelere uygun şekilde alınması.

Bina Sağlık Raporunun Alınması

Bina Çevresinin Sağlık Yönünden Uygun Olduğu Raporunun Alınması

MEB iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak için alınması gereken binanın ve çevresinin sağlık yönünden uygun olduğuna ilişkin raporun MEB yönetmelik ve yönergelerine uygun şekilde alınması.

Bina Çevresinin Sağlık Yönünden Uygun Olduğu Raporunun Alınması

Yangın Önlemlerinin Alındığında Dair Raporun Temini

MEB iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak için başvuruda gerekli olacak binada yangına karşı gerekli önlemlerin alındığına ilişkin itfaiye müdürlüğünden gerekli raporunun alınması.

Yangın Önlemlerinin Alındığında Dair Raporun Temini

Yaygın Merdiveni ve Yangın Kapıların Yaptırılması

MEB iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak için gerekli olan yönetmelik ve prosedürlerde yer alan yangın merdiveninin binaya ekletilmesi ve yangın kapılarının standartlara uygun şekilde yaptırılması.

Yaygın Merdiveni ve Yangın Kapıların Yaptırılması

Engelli Merdiveni veya Engelli Merdiven İnip Çıkma Cihazı Temini

MEB iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almak için gereken yönetmelik ve yönergedeki şartlardan engelli merdiveni veya engelli merdiveni inip çıkma cihazının temin edilmesi.

Engelli Merdiveni veya Engelli Merdiven İnip Çıkma Cihazı Temini

Kurumunuz veya sektörünüz için profesyonel tavsiyeler mi arıyorsunuz?

Türkiye Genelinde Danışmanlık Hizmetleri – Her Yerde Eğitim!

Başta İstanbul olmak üzere Anadolu Yakası’nda Kadıköy, Acıbadem, Koşuyolu, Göztepe, Kozyatağı, Bostancı, Altunizade, Üsküdar, Ümraniye, Ataşehir, Batı Ataşehir, Yeni Sahra, İçerenköy, Maltepe, Kartal, Pendik, Kurtköy, Caddebostan, Erenköy, Şaşkınbakkal, Fenerbahçe semtlerinde; Avrupa Yakası’nda Taksim, Cihangir, Nişantaşı, İstiklal, Galata, Karaköy, Şişli, Mecidiyeköy, Esentepe, Gayrettepe, Etiler, Beşiktaş, Levent, Maslak, Bakırköy, Bahçelievler, Ataköy, Yeşilköy, Zeytinburnu, Beylikdüzü, Esenyurt, Avcılar, Beykent semtlerinde; Türkiye genelinde ise başta Ankara, Bursa, İzmir, İzmit, Antalya şehirleri olmak üzere 81 ilde özel eğitim ve öğretim kurumu danışmanlık hizmetlerimizi vermekteyiz.

Hizmet Bölgelerimiz

 • İstanbul
 • Ankara
 • Bursa
 • İzmir
 • + 81 il

MEB Danışmanlık Sürecinde Bilgi Sahibi Olmanız Gerekenler

MEB danışmanlık sürecimizde özel okul, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, muhtelif kurslar ve motorlu taşıt sürücü kursları için kurum açılışından nakline, personel atamadan ilgili belgelerin alınmasına kadar danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Kurum açma, kapama, nakil ve devir işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki dokümanları inceleyebilirsiniz.

Özel öğretim kurumları kanunu: http://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_02/09111920_09022017YZEL_YYRETYM_KURUMLARI_KANUNU.pdf

Özel eğitim kurumları yönetmeliği: http://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2014_05/29103347_zeleitim.pdf

Özel öğretim kurumları yönetmeliği:

http://ookgm.meb.gov.tr/meb_iys_dosyalar/2017_07/06162448_Yzel_YYretim_kurumlarY_yYnetmeliYi.pdf

Danışmanlık İçin Fiyat Bilgisi ve Teklif Al

Özel kurs ve okul açma danışmanlığı, kurumsal eğitimler ve koçluk hizmetlerimiz hakkında fiyat teklifi almak için bizimle iletişime geçin.