Orhan Gürbüz – Kurucu Eğitmen

1980 yılında Erzincan’da doğan ve Türkiye’nin önde gelen girişimcileri arasında yer alan Orhan Gürbüz, ilk ve orta okulu Nişantaşı Nilüfer Hatun Orta Okulu’nda, liseyi Maçka Endüstri Meslek Lisesi’nde, üniversiteyi Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okumuştur. İlk olarak 15 yaşında aile şirketleri olan İklim Plus Dayanıklı Tüketim Malları Tic.Ltd.Şti. bünyesinde çalışmaya başlayarak iş hayatına adım atmıştır. Kuruculuğunu yaptığı 3 Grup Şirketleri (Web Home, Tatil Home, İklim Plus), 10 Hizmet ( Web Plus, SEO Destek, Tasarım Plus, Foto Life, Sanal Tur 360, Tescil Plus, Reklam Plus, Mail Plus, Patent Home, Turk Jet), 20 Eğitim (SEO Akademi, Foto Life Akademi, Resim Akademi, Kariyer Home, Sinema Akademi, Dil Akademi, İmaj Akademi, Web Akademi, Model Akademi, Sanat Akademi, Dans Akademi, Bale Akademi, Müzik Akademi, Dalış Akademi, Tenis Akademi, Yelken Akademi, Kürek Akademi, Yemek Akademi, Yüzme Akademi, Sörf Akademi) markası ile e-ticaret, turizm, iklimlendirme, tekstil, gayrimenkul, organizasyon, gıda, moda, inşaat, reklam, satış ve pazarlama, satış sonrası hizmetler başta olmak üzere kişi ve kurumlara profesyonel eğitim, danışmanlık ve koçluk desteği sunmaktadır.

15 yıllık kurumsal deneyimle firmalara, yönetici ve kuruculara, iş dünyasının profesyonellerine, iş hayatına yeni atılacak olan girişimcilere başta SEO olmak üzere Sosyal Medya, Dijital Pazarlama, Adwords, Fotoğrafçılık, Satış, İletişim, Pazarlama, Liderlik Eğitimleri; SEO, Sosyal Medya, Fotoğraf, Web, E-ticaret Danışmanlığı; Marka, Satış, Kariyer ve Yönetici Koçluğu hizmetleri vermektedir.

ODTÜ, Marmara, Uludağ, Mehmet Akif Ersoy, Maltepe ve Eskişehir Osmangazi Üniversitelerinde; Eczacıbaşı Girişim, Ümraniye Belediyesi, Azercell ve Rönesans Holding gibi dünya çapında kuruluşlara SEO, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama ve Görsel Optimizasyon eğitimleri vermiş, kariyer günlerine ve pazarlama zirvelerine konuşmacı olarak katılmıştır.

Gelecekte Türkiye’nin Google gibi kapsamlı ve gelişmiş bir arama motoruna sahip olmasını sağlamak, kuruculuğunu yaptığı akademileri üniversiteye dönüştürerek dünya standartlarında eğitim kalitesiyle geleceğin başarılı isimlerini yetiştirmek, turizmde Türkiye’yi hak ettiği konuma getirerek dünyaya doğru bir şekilde tanıtmak ve global imajını sağlamlaştırmak hedefleri arasında yer almaktadır. Ayrıca Türkiye’de fotoğraf sanatını gençlere sevdirerek hem yeteneklerini geliştirmek hem mesleki bilgi ve beceri kazandırmak hem de fotoğraf sanatının büyüsüyle birlikte doğaya karşı sorumluluk duygularını geliştirerek hayvan haklarına saygılı, avlanma ve yok etme kültürüne karşı duran, doğayı koruyan, yaşatan ve geleceğe aktaran bilinçli bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır.

Nitelikleri

 • Girişimci
 • Eğitmen
 • Seo Uzmanı
 • Dijital Pazarlama Stratejisti
 • Marka Koçu
 • Yazar

Uzmanlık Alanları

 • Sosyal Medya
 • Dijital Pazarlama
 • Eğitim Danışmanlığı
 • Kariyer Danışmanlığı
 • Yönetici Danışmanlığı
 • Kurum Kültürü Danışmanlığı

Referanslar

Kurduğu Eğitim Markalarıyla Odtü, Azercell, Eczacıbaşı Girişim, Ümraniye Belediyesi, Rönasans Holding, DİA, Eskişehir Osman Gazi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi başta olmak üzere 300’e yakın kurumsal; 1000’in üzerinde bireysel eğitim vermiştir.

Şirketleri

Web Home – 2004

Türkiye’nin en kapsamlı reklam ajansı Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri’ni kurarak kişi ve firmalara Web Sitesi Tasarımı, Web Yazılım Hizmeti, E-ticaret Paketleri, Hosting Hizmeti, Mobil Uygulamalar, Banner Tasarım, E-katalog Tasarımı, Medya Planlama konularında hizmet ve danışmanlık sunmaktadır.

Tatil Home – 2013

Türkiye’nin önde gelen turizm acentesi Tatil Home’u kurarak kişi, grup ve firmalara Yurt İçi ve Yurt Dışı Otel Rezervasyonu, Yurt İçi ve Yurt Dışı Turlar, Uçak ve Otobüs Bileti, Transfer, Gemi Turları, Mavi Yolculuk, Kiralık Yazlık ve Villa, Araç Kiralama, Rehberlik ve Organizasyon alanlarında hizmet ve danışmanlık sunmaktadır.

İklim Plus – 1994

Klima yetkili servis ve satış merkezi İklim Plus, son 5 yılda üst üste Türkiye 5.’liği ve İstanbul 3.’lüğü kazanmış, gelişmeye ve büyümeye devam eden bir ailedir. Dinamik teknik kadro, geniş araç filosu, orijinal yedek parça ağı, güler yüzlü çağrı merkezi ile klima, beyaz eşya ve ankastrede kişisel ve kurumsal çözümler sunmaktadır.

Hizmet Markaları

Web Plus – 2004

Türkiye’nin en kapsamlı reklam ajansı Web Plus firmasını kurarak kişi ve firmalara Web Sitesi Tasarımı, Web Yazılım Hizmeti, E-ticaret Paketleri, Hosting Hizmeti, Mobil Uygulamalar, Banner Tasarım, E-katalog Tasarımı, Medya Planlama konularında hizmet ve danışmanlık sunmaktadır.

SEO Destek – 2005

SEO Destek firması ile kişi ve kurumlara SEO, Dijital Pazarlama, E-ticaret, Adwords, Analytics, SEM, Sosyal Medya, Dönüşüm Optimizasyonu, Growth Hacking, Mobil Pazarlama, Ölçümleme ve Performans Odaklı Dijital Pazarlama alanlarında hizmet ve danışmanlık sunmaktadır.

Tasarım Plus – 2005

Tasarım firmaları arasında Türkiye’nin en iyilerinden sayılan Tasarım Plus’ı kurarak kişi ve firmalara Kurumsal Kimlik, Grafik Tasarım, Banner Tasarım, E-katalog Tasarımı, Stand Tasarımı, Outdoor uygulamalar gibi geleneksel ve dijital reklam hizmetleri, danışmanlık ve çözümler sunmaktadır.

Foto Life – 2008

Türkiye’nin profesyonel fotoğraf çekim merkezi Foto Life markasını kurarak kişi ve firmalara Moda, Yiyecek İçecek, Still Life, Katalog, Ürün, Reklam, Basın, Kongre ve Fuar, Mimari, Web Site, Sualtı, 360 Derece, Kurumsal, Seyahat, Konser ve Hava Fotoğrafçılığı ile Tanıtım Filmi çekim hizmetleri ile danışmanlık sunmaktadır.

Sanal Tur 360 – 2008

Yeni nesil tanıtım çalışmaları ile Türkiye’nin en iyi reklam-tanıtım firmalarından Sanal Tur 360’ı kurarak kişi ve kurumlara 360 Sanal Tur, Ürün Çekimi, Tanıtım Filmi, Reklam Çekimi, Profesyonel Fotoğrafçılık, Hava Fotoğrafçılığı, Panoramik Çekim, Gigapixel alanlarında çözüm, hizmet ve danışmanlık sunmaktadır.

Tescil Plus – 2011

Türkiye’nin en güvenilir ve en çok tercih edilen tescil firmaları arasında yer alan Tescil Plus markasını kurarak kişi ve kuruluşlara Marka Tescil, Patent Başvurusu ve Takibi, Endüstriyel Tasarım Tescili, Faydalı Model Tescili, Domain Tescili gibi konularda çözüm, hizmet ve danışmanlık sunmaktadır.

Reklam Plus – 2011

Türkiye’nin en iyi tanıtım-reklam firmaları arasında gösterilen Reklam Plus markasını kurarak kişi ve firmalara Medya Planlama, İnternet Reklamı, TV Reklamı, Gazete Reklamı, Radyo Reklamı, Toplu Mail Gönderimi, Toplu SMS Gönderimi alanlarında çözüm, hizmet ve danışmanlık sunmaktadır.

Mail Plus

Türkiye’nin en kapsamlı mail firmaları arasında gösterilen Mail Plus markasını kurarak, E-Posta Adresi Oluşturma, Toplu Mail Gönderimi, E-mail Programları, Mail Listesi Hazırlama, Sosyal Medya Mail Marketing, Sınav Otomasyonu, Kurum İçi Duyuru alanlarında çözüm, hizmet ve danışmanlık sunmaktadır.

Patent Home

Türkiye’nin en çok tercih edilen patent firmaları arasında yer alan Patent Home markasını kurarak, Marka Tescil, Patent Tescil, Endüstriyel Tasarım Tescil, Yurt Dışı Marka ve Patent Tescil, Faydalı Model Tescili, Barkod Tescil alanlarında kişi ve firmalara başvuru, çözüm, hizmet ve danışmanlık sunmaktadır.

Eğitim Markaları

SEO Akademi

Türkiye’nin en çok tercih edilen SEO kursu SEO Akademi, kişi ve kurumlara dijital pazarlama eğitimleri vermek amacıyla kurulmuştur. Temel ve ileri SEO eğitimleri, Kurumsal SEO, E-ticaret SEO, Sosyal Medya, Adwords, Dijital Pazarlama başta olmak üzere toplam 27 branşta eğitim vermektedir.

Foto Life Akademi

Türkiye’nin en çok tercih edilen fotoğrafçılık kursu Foto Life Akademi kişi ve kurumlara fotoğrafçılık eğitimi ve danışmanlık vermek için kurulmuştur. Temel ve İleri Fotoğrafçılık Eğitimi, Akademik Fotoğrafçılık, Moda, Stüdyo, Düğün, Doğum, Ürün başta olmak üzere 30 branşta eğitim vermektedir.

Sinema Akademi

Sahne sanatları merkezi Sinema Akademi, Türkiye’de görsel, işitsel ve karma sanatların gelişimini sağlamak; başarılı oyuncular yetiştirmek için kurulmuştur. Oyunculuk, Diksiyon, Spikerlik, Beden Dili, Konservatuara Hazırlık, Görüntü Yönetmenliği başta olmak üzere 24 branşta eğitim vermektedir.

Kariyer Home

Mesleki ve Kişisel Gelişim Akademisi Kariyer Home, alanının uzmanlarını yetiştirmek için kurulmuştur. Tasarım, Satış ve Pazarlama, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Marka Yönetimi, İletişim Becerileri dahil 200 branşta eğitim vermektedir.

Sanat Akademi

Görsel, işitsel, sahne ve drama sanatlarıyla ilgili fotoğraf, sinema, podyum, resim, dans ve kariyer alanlarında kişi ve kurumlara mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri vermek için kurulmuştur. 6 dalda toplam 200 branşta eğitim vermektedir.

Dil Akademi

Mesleki ve bireysel dil eğitim merkezi Dil Akademi, kişi ve kurumlara yurt içi ve yurt dışı yabancı dil eğitimi vermek için kurulmuştur. Mesleki İngilizce, Rusça, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Çince başta olmak üzere toplam 14 branşta eğitim vermektedir.

Web Akademi

İnternet ve tasarım eğitim merkezi Web Akademi, kişi ve kurumlara dijital pazarlama ve görsel tasarım eğitimleri vermek için kurulmuştur. Web Tasarım, Yazılım, E-ticaret, İnternet Reklamcılığı, HTML, WordPress, Joomla, Adwords başta olmak üzere 16 branşta eğitim vermektedir.

İmaj Akademi

Türkiye’nin en çok tercih edilen kişisel etiket ve imaj kursu İmaj Akademi, kişi ve kurumlara kariyer ve uzmanlık eğitimleri vermek için kurulmuştur. Satış Uzmanlığı, Stres Yönetimi, Zaman Yönetimi, Farkındalık ve Motivasyon, İkna Sanatı başta olmak üzere 27 dalda eğitim vermektedir.

Model Akademi

Türkiye’nin mankenlik ve zarafet eğitim merkezi Model Akademi, profesyonel manken ve model olmak isteyenlere mesleki eğitim vermek için kurulmuştur. Mankenlik, Yurt Dışı Mankenlik, Zarafet, Diksiyon, Beden Dili, Oyunculuk, Dans başta olmak üzere 13 dalda eğitim vermektedir.

Resim Akademi

MSGÜ ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar bölümlerinden mezun eğitmenler ve sanatçılar ile Güzel Sanatlar Fakültelerine hazırlık ve hobi eğitimleri vermek için kurulmuştur. Güzel Sanatlara Hazırlık, Yurt Dışı Portfolyo, Teknik Resim, Perspektif, Hobi, Karakalem, Ebru başta olmak üzere 23 branşta eğitim vermektedir.

Dans Akademi

Dans Akademi, ülkemizdeki tüm dans okullarını bünyesinde toplayan, İstanbul’da 10 lokasyonda ve Türkiye genelinde 81 ilde 100’e yakın şubesiyle hizmet veren Türkiye’nin dans merkezidir. Toplam 38 dalda eğitim, sahne şovları, gösteri hizmetleri ve organizasyon desteği sunmaktadır.

Bale Akademi

Bale Akademi 2014 yılında yurt içi ve yurt dışı üniversitelerde bale eğitimi almış eğitmenler, koreograflar ve eğitim danışmanları ile çocuklara, gençlere ve yetişkinlere uluslararası standartlarda özel bale eğitimleri vermek için kurulmuştur. 6 dalda profesyonel eğitim vermektedir.

Müzik Akademi

Türkiye’nin en iyi müzik eğitmenleri tarafından kurulmuş olan Müzik Akademi, temel ve ileri müzik eğitimi, solfej eğitimi, vokal eğitimi, şan eğitimi, konservatuara hazırlık, çalgı eğitimleri dahil olmak üzere toplam 45 dalda eğitim vermektedir.

Dalış Akademi

Dalış Akademi, farklı branşlarda dalış eğitimleri ile yurt içi ve yurt dışı dalış lokasyonlarında tur organizasyonları dahil eğitim ve aktivite fırsatları sunan akademidir. Her biri alanında uzman eğitmenlerle profesyonel dalış sporcuları yetiştirmektedir.

Tenis Akademi

Tenis Akademi eğitim merkezi, Türkiye’nin en iyi tenis eğitmenleri tarafından temel ve profesyonel tenis eğitimleri, yurt içi ve yurt dışı tenis turnuvalarında ülkemizi temsil hakkı ile uluslararası geçerli sertifika programları sunmaktadır.

Yüzme Akademi

Yüzme Akademi, her yaştan yüzme eğitimi almak isteyenlere amatör ve profesyonel düzeyde, farklı branşlarda eğitimler vermek; yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda ülkemizi temsil edecek donanımda sporcular yetiştirmek için kurulmuştur.

Sörf Akademi

Sörf Akademi, amatör ve profesyonel düzeyde sörf eğitimleri vermek, yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda ülkemizi temsil edecek donanımda sporcular yetiştirmek ve hobi amaçlı eğitimler vermek için kurulmuştur.

Yelken Akademi

Yelken Akademi, Türkiye’nin en iyi eğitmenleriyle birlikte yelken sporunun yaygınlaşmasını sağlamak, uluslararası yarışmalarda ülkemizi temsil edecek başarılı sporcular yetiştirmek, sporu hayatın bir parçası haline getirmek için kurulmuştur.

Kürek Akademi

Kürek Akademi, hobi ve profesyonel amaçlı, uluslararası standartlarda eğitimler vermek, yurt içi ve yurt dışı yarışmalarda ülkemizin temsil edilmesini sağlamak, bu alanda sporcu ihtiyacını karşılamak için kurulmuştur.

Yemek Akademi

Yemek Akademi, yemek yapma tutkusunu profesyonel anlamda devam ettirmek ya da sadece hobi kazanmak isteyenlere grup ve özel aşçılık, pasta ve ekmekçilik, yiyecek ve içecek işletmeciliği gibi alanlarda eğitim vermek için kurulmuştur.